Connect with us

GÜNDEM

Libya’da Hafter’in “İnsan fırınları” ortaya çıkarıldı

Son Guncelleme:

LLibya’nın Terhune kentinde, ülkenin doğusundaki terör örgütü lideri Hafter’e bağlı milislere ait işkence zindanları ortaya çıktı. Daha önce Hafter’den temizlenen bölgelerde 11 toplu mezar bulan Libya Ulusal Hükümeti, bu kez “işkence zindanları”yla karşılaştı.

Bir insanın oturabileceği yükseklikte olan hücreler, üst taraflarında ateş yakıldığı için “insan fırını” olarak nitelendiriliyor.

Yeni Şafak’ın haberine göre, Trablus merkezli “February” televizyonu, Terhune’de Hafter milisleri tarafından kullanılan, muhaliflerin hapsedildiği, bir insanın sadece oturabileceği yükseklikte ve demir kapılarla tahkim edilmiş zindanların görüntülerini yayınladı.

Zindanların “insan fırınları” olarak isimlendirildiği haberde, bu hücrelerin üst taraflarında ateş yakılarak içerideki tutsaklara sıcağa maruz bırakılmak suretiyle işkence edildiği aktarıldı.

Söz konusu zindanların Hafter milislerine bağlı Kani kabilesi mensubu teröristlere ait olduğuna işaret edilen haberde, Libya halkının görüntüleri “dehşetle izlediği ve tepki gösterdiği” ifade edildi.

HABERİN DETAYLARINI YENİSAFAK.COM’DAN OKUYABİLİRSİNİZ.

Kopyalamayı desteklemiyor...