Connect with us

GÜNDEM

Mahkeme kararıyla mesleğe dönmüş! Hakkari’de bomba yüklü aracın şoförü polis çıktı!

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde şoförü polis olan bir araçta 52 kilo 500 gram patlayıcı ele geçirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, patlayıcıyla yakalanan polisin 2019’da ihraç edilip mahkeme kararıyla mesleğe döndüğünü belirterek “Hedef İstanbul’du” dedi.

Son Guncelleme:

Şoförlüğünü İstanbul’da aktif olarak görev yapmakta olan polis memurunun yaptığı bomba yüklü bir otomobil Hakkari Yüksekova ilçesi çıkışında durduruldu. Araçta yapılan aramalarda stepne havuzunun alt kısmına yapılmış zula içerisine gizlenmiş 133 parça halinde 52 kilo 500 gram patlayıcı madde ele geçirildi.

2019’DA İHTAC EDİLDİ MAHKEME KARARIYLA MESLEĞE DÖNDÜ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, patlayıcıyla yakalanan polisin 2019’da ihraç edilip mahkeme kararıyla mesleğe döndüğünü belirterek “Hedef İstanbul’du” dedi.

Polis memurunun patlayıcıyla yakalanmasına ilişkin hedefin İstanbul olduğunu söyleyen Bakan Soylu, şu ifadeleri kullandı:

“BU POLİSİ BİZ 2019’DA ADLİ SUÇTAN İHRAÇ ETMİŞİZ”

“Bu polisi biz 2019’da adli suçtan ihraç etmişiz. Sonra mahkeme kararıyla dönmüş. Hedefi İstanbul’du. Bu yıl, yılbaşından itibaren 15 bombalı eylem engellendi.”

Kopyalamayı desteklemiyor...