Connect with us

GÜNDEM DIŞI

Marmara İlahiyat hocasından Kur’an’ı Kerim’e yönelik akla ziyan ifadeler…

Son Guncelleme:

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur’an’ı Kerim ile ilgili “Bu Allah dili olabilir mi?” şeklinde çirkin ifadelerde bulundu.

Superhaber’in haberine göre, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Hocası Prof. Dr. Mustafa Öztürk, ‘Kur’an-ı Kerim’in Allah’ın kitabı olmayacağını’ iddia ederek tepki çeken sözler söyledi.

“Orion Takım Yıldızı’na bak Andromeda’ya bak, Samanyolu’na bak, National Geographic’de git okyanusun diplerine bak, kutuplara bak, çiçeğe bak, Boğaz’da erguvana bak…” diyen Öztürk, “Bir de Kur’an 23 sene Velid bin Mugire aşağı Asbil Vahil yukarı deyip bütün kadrajını Hicaz – Taif – Medine’ye sıkıştırmış.” ifadesini kullandı.

“İnsanlığa son söyleyeceği sözün çapı oradaki 3 – 5 lavuk müşrik. Ve o müşriğe Kur’an’da öyle küfürler var ki…” şeklinde konuşan Öztürk o sureyi okuduktan sonra ‘hem kel hem fodul’ ve ‘piç‘ ifadesinin kullanıldığını söyledi.

Ancak Türkçe mealde bunun ‘soysuz’ olarak çevrildiğini belirtti.

“BU ALLAH DİLİ OLABİLİR Mİ?

“Bu Allah dili olabilir mi?” şeklinde skandal sözler söyleyen Öztürk “İnsani dil olamaz mı? Olabilir. Yanmış canı. Feverandır. Olabilir…” dedi.

Kopyalamayı desteklemiyor...