Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

Medyada ‘Gay köşe yazarları’ kavgası

Son Guncelleme:

Haberturk.com yazarı Oray Eğin, Hürriyet gazetesinde beş eşcinsel yazar olduğunu iddia etti; ancak isim vermedi. Hürriyet yazarı Sayım Çınar Eğin eski defterleri açtı.

Eğin Haberturk.com‘daki son yazısında; “Önceki gün Demirören Ailesi’nin sahibi olduğu Kanal D’de “gay” kelimesi sansürlendi.

Halbuki yılbaşından önce patronun eşini başka iş adamlarının eşleriyle bir alışveriş merkezinde çay saatinde görmüş, masalarındaki bir eşcinselle nasıl samimi olduklarına dikkat etmiştim.

Tek fonksiyonu ünlülerin (ve zenginlerin) yanında dolanmak, “çantacılık” yapmak olan bu kişi Hürriyet’e köşe yazarı da yapıldı. Hatta gazetenin birbirine benzer -sayabildiğim kadarıyla- toplam beş eşcinsel köşe yazarı bile var.

İçlerinden biri de Yozgatlı gazete yöneticisinin eşcinsel bir erkek olduğu halde “Kadın” diye isim taktığı ve zaman zaman evine çağırıp azarlayarak günlük stresini üzerinden attığı bir tip.” diye yazdı.

SAYIM ÇINAR CEVAP VERDİ

Eğin isim vermedi ancak ‘Çantacı’ diye suçladığı ismin Sayım Çınar olduğu belliydi. Hürriyet yazarı Sayım Çınar’dan Eğin’e cevap gecikmedi.

Çınar, Medyatava.com’da yayınlanan yazısında eski defterleri açtı ve Oray Eğin’e yönelik sert ifadeler kullandı.

“Ünlü olmak için çok şey yaptın. Habertürk’teki patronun Kenan Tekdağ beni çok iyi bilir.Beni ona sor. Ama sormayacaksın. Çünkü sonuçlarını biliyorsun. Başkalarının başarısı sen de rahatsızlıklara yol açıyor… Bunu hep gördüm.

Tekrar hatırlatıyorum sana. Yalvar yakar Ahmet Hakan’la tanışmak istemiştin, yalvarmalarının sonunda bir yemek ayarlamıştım. Yalvar yakar tanıştığın insanlarla ilgili böyle yazılar yazman çok tuhaf. İhtiraslısın ama saldırganlığın yeteneklerinin önüne geçti. İnsanlar sana güvenmiyor.”

Kopyalamayı desteklemiyor...