Connect with us

GÜNDEM DIŞI

Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye transferi bütün dünyada büyük ses getirdi…

Son Guncelleme:

Tüm dünyada Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye transferi konuşuluyor. 32 yaşındaki yıldızın Arsenal’den ayrılarak Fenerbahçe’yi tercih etmesi büyük ilgi gördü. Mesut Özil’in Twitter’da Fenerbahçe’yle ilgili mesajı 24 saatte 600 bin beğeniye ulaşarak rekor kırdı.

Fenerbahçe’nin Mesut Özil transferi tüm dünyada yankı uyandırdı. Reuters ve AP gibi haber ajansları son dakika bilgisiyle haberi geçerken İngiltere’de en çok konuşulan konu halini aldı. ABD’den Afrika’ya Asya’dan Avrupa’ya kadar herkes 32 yaşındaki yıldızın Kadıköy’e gelişini öne çıkardı. Öte yandan Mesut Özil eski takım arkadaşı Ronaldo’yu geride bıraktı.

Geniş yankı uyandırdı 

Başta Reuters ve AP gibi ünlü haber ajansları olmak üzere GOAL, ESPN, Guardian, The Athletic, CNN, Bild gibi medya devleri Özil’in transferini geniş yer ayırarak haberleştirdi. ABD’den Afrika’ya Asya’dan Avrupa’ya kadar herkes, Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye ve Kadıköy’e gidişini manşetlerine taşıdı.

Özel paylaşımlar yapıldı 

GOAL.com’dan dünyaca tanınan illüstratör Emilio Sansolini, Mesut Özil’i sarı-lacivert renkler arasında ve Fenerbahçe armasıyla çizdi. İngiltere’de en çok konuşulan konu halini alan transferin perde arkaları paylaşıldı. Guardian özel bir video ile yıldız futbolcuya veda ederken, Mirror, Daily Mail ve The Sun’da da özel paylaşımlar vardı.

Almanya’dan büyük ilgi 

Mesut Özil’e Almanya’da da ilgi büyüktü. Bild anbean paylaşımlar üzerinden Özil’in Fenerbahçe’yi açıklamasını okuyucularıyla buluşturdu.

DC United hayal kırıklığına uğradı 

ABD’de de Bleacher Report ile beraber birçok yayın organı DC United’ın hayallerinin sekteye uğradığını ve Mesut Özil’in Fenerbahçe paylaşımını yayınladı.

Arsenal taraftarı çok üzüldü 

Arsenal formasını 7.5 yıl giyen ve 4 FA Kupası kazanan Mesut Özil’in vedası büyük üzüntü oluşturdu. Özil’in gidişiyle beraber Arsenal taraftarları veda mesajları ve videoları hazırladı.Ayrılığın bu şekilde olmaması gerektiği belirtilirken, 32 yaşındaki futbolcunun Bergkamp, Henry, Pires, Vieira gibi efsane bir isim olduğu vurgulandı. Mesut Özil’in ayrılığının en az Arsene Wenger’in vedası kadar üzücü olduğu dile getirildi.

Ronaldo’nun rekorunu kırdı 

Mesut Özil’in Fenerbahçe’nin ‘Gel gündüzle gece olalım’ mesajını alıntılayarak sarı-lacivertli kalplerle paylaşması dünya çapında ses getirdi. Twitter’de Cristiano Ronaldo’nun Temmuz 2018’de Juventus’a transfer olduğunu duyurduğu mesajının beğeni sayısı geçildi. O dönem 535 bin beğeni ile rekorun sahibi olan Ronaldo’ya karşılık Mesut Özil’in mesajı sadece 24 saatte 600 bin beğeniye ulaştı. Twitter’da bir rekor kırıldı.

Kopyalamayı desteklemiyor...