Connect with us

GÜNDEM

“Milletten umudu kestiler, suç örgütlerine bel bağlamış durumdalar”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Milletten umutlarını kesenler, şimdi de suç örgütlerine bel bağlamış durumdalar” dedi.


AK Parti Grup Toplantısı’na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘lağım çukuru’ benzetmesine sert çıktı.

Erdoğan, “Dün CHP Genel Başkanı koltuğunda oturan zat çıkmış lağım çukuru olarak ifade ettiği sözleri Meclis kürsüsünden tekrarlıyor. Aynı kürsü FETÖ’nün kumpas projelerine de alet edilmişti. Aynı kürsü nice çarpıtmalarda da kullanıldı” dedi.

“Bu ancak kendini oraya layık görenlerin işidir” diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“SUÇ ÖRGÜTLERİNE BEL BAĞLAMIŞ DURUMDALAR”

Milletten umutlarını kesenler, terör örgütleri yetmemiş olacak ki şimdi de suç örgütlerine bel bağlamış durumdalar.

Onurlu insanların başvurduğu istifa diye bir müessese vardır. Girdiği her seçimden onurunu ayaklar altına alıp koltuğunda oturmaya devam edenler, önce aynanın karşısına geçip bunu kendisine söylemelidir.

“BİZİM TEK PUSULAMIZ, AZİZ MİLLETİMİZDİR”

Türkiye’de hiç kimsenin bu haysiyet fukaralarından ders almaya ihtiyacı yoktur. Artık 75 yılını geride bıraktığımız çok partili siyasi hayatımızın armağanı olan demokrasi, sandık gibi kazanımlar darbelere rağmen ülkemizi en üst lige taşımıştır.

Bizim tek pusulamız aziz milletimizdir. Biz demokrasiyi, hukuku, adaleti birileri dayattığı için değil, milletimiz bunlara layık olduğu için tesis etme gayreti içinde olduk. Biz terör örgütleriyle, suç örgütleriyle mücadelemizi birilerinin yardımıyla değil, milletimizle göğüsledik.”

POPÜLER ETİKETLER

Kopyalamayı desteklemiyor...