Connect with us

GÜNDEM

Müebbet hapis cezası Osman Kavala’ya verildi, ses gezi tayfası oyuncu ve şovmenlerden geldi

2013 yılında Gezi olayları ve 2016 yılındaki 15 Temmuz hain darbe girişiminde bağlantısı olan Osman Kavala’nın aldığı müebbet hapis cezası sonrası gezici sanatçı tayfası yeniden sahneye çıktı.

Son Guncelleme:

2013 yılında İstanbul Taksim’de yapılan düzenleme çalışmasını bahane ederek sokağa dökülen ve milyon dolarlık zarara neden olan Gezi olaylarında televizyon mecrasında tanınan isimlerde yer aldı. 

Aylarca süren eylemlerde 58 kamu binası, 68 MOBESE kamerası, 3337 işyeri, 90 belediye otobüsü, 214 özel araç, 240 polis aracı, 45 ambulans ve 14 parti binası hasar aldı. Eylemlerde hükümeti tehdit eden faaliyetlerin ve provakatörlerin yer almasına gizli kuruluşlar destek olmuştu. 

<p><strong>2013 yılında İstanbul Taksim'de yapılan düzenleme çalışmasını bahane ederek sokağa dökülen ve milyon dolarlık zarara neden olan Gezi olaylarında televizyon mecrasında tanınan isimlerde yer aldı. </strong><a href=

Ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin Polis ve Askeri kuvvetleri aylar sonra bu durumu kontrol altına alarak olaylara neden olan eylemsel faaliyetin sorumlularını buldu. Bunlar arasında sivil toplum kuruluşlarına gizliden destek olan Osman Kavala’nın da yer aldığı tespit edildi.

Paris doğumlu Kavalı, 2013 yılından sonra 2016 yılında FETÖ’ye de destek verdiği ve darbe girişiminde aktif olarak rol aldığı iddia ediliyordu.

MÜEBBET HAPİS CEZASI ALDI, SES SOYUNCULARDAN GELDİ

Yıllardır süren dava nihayet karara bağlandı. Türkiye Cumhuriyeti topraklarında iki kez ülke ve toprak bütünlüğünü tehlikeye atan eylemsel faaliyetlere öncülük eden Osman Kavala’nın aldığı müebbet hapis cezası bazı oyuncuları rahatsız etti. 

Gezi olaylarında sanatçı adı altında eylemsel faaliyetlere destek veren isimler yıllar sonra yeniden hortladı. Cezayı Osman Kavala aldı ancak ses başka isimlerden çıktı. Ekranlarda yer alan bu isimler PKK terör örgütüne destek veren HDP’nin ve kollarının yanı sıra FETÖ’nün de içinde olduğu bu eylemsel faaliyetlere “Özgürlük” diyerek paylaşımlarda bulundu.

İşte o isimler…

RIZA KOCAOĞLU

MEHMET GÜNSÜR

HASİBE EREN 

AHMET MÜMTAZ TAYLAN

LEVENT ÜZÜMCÜ

ZEYNEP BEŞERLER

HARUN TEKİN 

CEM YILMAZ

Kaynak: Yasemin.com

Kopyalamayı desteklemiyor...