Connect with us

GÜNDEM

Oyuncu İsmail Hakkı’dan PKK terörüne sessiz kalan sözde sanatçılara sert eleştiri…

Son Guncelleme:

Dizi ve Sinema oyuncusu İsmail Hakkı, Esra Elönü’nün sunduğu 24 TV’de yayınlanan Arafta Sorular programında, PKK terörüne karşı sessiz kalan sözde sanatçılara sert tepki gösterdi.

Sanatçıların sessizliğinin bilinçli bir tercih olduğunu ve şehit ailelerinin acısını kendilerine malzeme yaptıklarını belirten Hakkı, “Yüzlerce, binlerce şehit verdik. Hiçbir tanesinde kalkıp bir şey söylemediler. Konuşmazlar, söylemezler, duymazlar. Onları eğiten hücre evleri. Bunların hocalarını biliyorum, nasıl politize edildiklerini biliyorum” dedi.

“Eğitildikleri hücre evlerini biliyorum”

Kitleleri tek bir sözle, hareketle, davranışla sürükleyebilen sözüm ona sanatçılar, kendi benliklerini, ruhlarını, kişiliklerini sattıkları için ki bu da bir soysuzluk alametidir. Eminim ki, PKK’nın şehit ettiği Gara şehitlerimiz son perdesi işin. Öncesine de bakalım, yüzlerce, binlerce şehit verdik. Hiçbir tanesinde kalkıp bir şey söylemediler. Konuşmazlar, söylemezler, duymazlar. Teröristten, militandan değil ha, onları eğiten hücre evleri. Bunların hocalarını biliyorum, nasıl politize edildiklerini biliyorum yıllardır içindeyim zira.

Kopyalamayı desteklemiyor...