Connect with us

GÜNDEM DIŞI

Rekabet Kurulu soruşturma açtı! WhatsApp sözleşmesi Türkiye’de yürürlüğe girmeyecek…

15 Mayısta yürürlüğe gireceği açıklanan Whatssap’ın yeni sözleşmesi Türkiye’de uygulanmayacak. WhatsApp kullanıcıları, WhatsApp’ın zorunlu güncellemesinden muaf tutularak uygulamayı bütün işlevleriyle kullanmaya devam edecek.

Son Guncelleme:

Haberleşme uygulaması olan WhatsApp’ın, 15 Mayıs’a kadar süre vererek kullanıcılarına onaylatmak istediği veri paylaşımı sözleşmesiyle ilgili yeni bir düzenleme geldi.

Rekabet Kurumu’nun başlattığı soruşturma kapsamında savunması alınan WhatsApp temsilcileri, güncellemenin Türkiye’de yürürlüğe girmeyeceğini iletti. Bu nedenle WhatsApp’a bu aşamada herhangi bir yaptırım uygulanmayacak.

WhatsApp’ın tepki çeken gizlilik sözleşmesi Türkiye’yi kapsamayacak. Türkiye’deki kullanıcılar, güncellemeye onay vermelerini talep eden bildirimler almayacak ve WhatsApp’ı tam işlevsellikle kullanmaya devam edecek.Sosyal medya platformu Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp’ın tepki çeken gizlilik sözleşmesinin imzalanması için uzattığı süre 15 Mayıs’ta sona erdi.

Şirket, sözleşmeyi onaylamayan kullanıcıların hesaplarında kısıtlamaya gideceğini açıklarken, Rekabet Kurulu ve Kişisel Verileri Koruma Kurumu, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin istisna tutulduğu gizlilik sözleşmesi nedeniyle ocak ayında soruşturma başlatmıştı.

Kopyalamayı desteklemiyor...