Connect with us

GÜNDEM

Soner Yalçın tarlaya kaçak köşk dikti, 5 yıldır yıkılmadı!

Son Guncelleme:

Türkiye günlerdir Yılmaz Özdil, Can Dündar ve Fatih Portakal’ın kaçak villa ve çiftlik binalarını konuşurken, ODA TV’nin sahibi Soner Yalçın’ın da İzmir’in Çeşme ilçesinde tarla olan bir alana köşk diktiği ortaya çıktı.

“Türkiye’de tarımı bitirdiler” diyen Yalçın’ın tarla arazisi üzerinde bulunan kaçak yapısının 2015’ten bu yana yıkılmadığı öğrenildi.

Takvim Gazetesi’nin haberine göre, Eşsiz bir doğaya sahip bölgedeki 5 bin 648 metrekarelik arazisine tam 3 katlı ve 12 odalı bir bina kondurdu. İddialara göre o dönem inşaatı soran çevre sakinlerine, “Buraya kütüphane yaptıracağım” dedi. Bu arada gelen tepkileri dindirmek için köşkün bahçesinin girişine de Atatürk resmi astırdı.

DEĞERİ 6 MİLYON TL

Soner Yalçın’nın Çeşme Ovacık’ta 5 bin 168 metrekarelik tarım arazine yaptığı kaçak köşk, 3 katlı ve 12 odadan oluşuyor. Köşk ve arazisinin yaklaşık değerinin 6 milyon lira civarında olduğu belirtiliyor.

Yeni Asır gazetesi skandalı 2015’ten bu yana yazdı. Ancak, Çeşme Belediyesi kaçağa göz yumarak, aradan 5 yıl geçmesine rağmen binayı bir türlü yıkmadı.

HABERİN DETAYLARINI TAKVİM.COM.TR’DE OKUYABİLİRSİNİZ. 

GEÇTİĞİMİZ YIL DA GÜNDEME GELMİŞTİ

Soner Yalçın’ın Kaçak köşküyle ilgili geçtiğimiz yılın Aralık ayında Beyaz TV de de bir haber yayınlanmıştı.

 

 

Kopyalamayı desteklemiyor...