Connect with us

GÜNDEM

Soner Yalçın’ın İstanbul’daki Kalesi de kaçak çıktı

Son Guncelleme:

Oda TV’nin sahibi ve Sözcü yazarı Soner Yalçın’ın Çeşme’deki kaçak evinden sonra İstanbul Levent’te SİT alanındaki kale gibi korunaklı olan 30 milyonluk villasında basit tadilat adı altında kaçak inşaat yaptırdığı ortaya çıktı.

Yapılan kapsamlı tadilat belgesi ibraz edilemediği için geçmiş yıllarda İBB tutanak tuttu. CHP’li Beşiktaş Belediyesi ise “basit tadilat” diyerek olayın üstünü kapatmak istedi.

ÇEŞME’DEN SONRA İSTANBUL

Soner Yalçın’ın, Çeşme’de SİT alanındaki kaçak yapılaşmaya gittiği villasından sonra İstanbul’un göbeği, Beşiktaş’ın Levent Mahallesi’ndeki villasında da usulsüz inşaat yaptığı ortaya çıktı.

Soner Yılçın’ın Çeşme’de tarım arazisine yaptığı kaçak evi

Sabah Gazetesi’nin ulaştığı belgelere göre; Yalçın 2005’te daha önce bir şirket tarafından kullanılan tripleks villa aldı. Yalçın evde basit tadilat yapmak bahanesiyle SİT alanında kalan villasında basit tadilat adı altında usulsüz inşaat çalışması yaptı.

CHP’Lİ BELEDİYE OLAYI ÖRTBAS ETMEK İSTEDİ

Yalçın, villasının duvarlarını da yükseltti. Villa dışarıdan görülmesi imkasız bir şekilde kale haline getirildi. CHP’li Beşiktaş Belediyesi, Yalçın’ın evinde yaptığı proje dışı değişikliklere göz yumdu. Belediye, usulsüz çalışmalara karşı tadilatın durdurulması içn hiçbir tutanak düzenledi.

DAHA FAZLA DETAYI SABAH.COM.TR’DEN OKUYABİLİRSİNİZ

Kopyalamayı desteklemiyor...