Connect with us

GÜNDEM DIŞI

Suudi Arabistan’da ezan okuma yarışmasında birinci olan Türk imam 533 bin dolar ödül kazandı

Suudi Arabistan’da Kur’an-ı Kerim’i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması düzenlendi. Yarışmada ezan dalında Türkiye’den Muhsin Kara birinci, Alpcan Çelik de ikinci oldu.

Son Guncelleme:

muhsin kara

Suudi Arabistan’da “Itru-l Kelam” isimli Kur’an-ı Kerim’i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması’nın finali yapıldı.

Yarışmanın Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma dalında Faslı Yunus Mustafa Garbi birinci olarak 5 milyon riyal kazanırken, İngiltereli Muhammed Eyyub Asıf ikinci sırada yer alarak 2 milyon riyal, Bahreynli Muhammed Mucahid üçüncü olarak 1 milyon riyal ve İranlı Seyyid Casim Musevi dördüncü olarak 500 bin riyal kazandı.

Alpcan çelik

BİRİNCİ VE İKİNCİ TÜRKİYE’DEN

Ezanı Güzel Okuma dalında ise Şarkışla Ravza Camii İmam Hatibi Muhsin Kara birinciliği kazanarak 2 milyon riyal (533 bin dolar), Emirgan Hamid-i Evvel Camii İmam Hatibi Alpcan Çelik ikinci olarak 1 milyon riyal (266 bin dolar), Suudi Arabistanlı Abdurrahman bin Adil üçüncü olarak 500 bin riyal (133 bin dolar) ve Suudi Arabistanlı Enes er-Rahîlî dördüncülükle 250 bin riyalin (66 bin dolar) sahibi oldu.

Yarışmacılara ödüllerini Suudi Arabistan Spor İdaresi Başkanı Turki bin Abdulmuhsin Al eş-Şeyh verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ARAYARAK TEBRİK ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan’da birinci olan Muhsin Kara’yı arayarak tebriklerini iletti. Kara, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la olan konuşmasını Twitter hesabından yayınladı.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ TEBRİK ETTİ

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, yarışmada birinci olan Kara ve ikinci olan Çelik’i tebrik etti.

Kopyalamayı desteklemiyor...