Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

T24’ün Troll hesabı sobelendi…

Son Guncelleme:

T24 haber sitesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın LGBTİ ile ilgili sözlerine yönelik resmi hesaptan bir paylaşımda bulundu. Site trol hesaptan paylaşmak istediği mesajı resmi hesaptan atınca yakayı ele verdi.

T24 editörleri hatayı anladıklarında hemen tweeti silip, aynı metni 5 dakika sonra bu kez de @Reichsturm adlı başka bir hesaptan yeniden paylaştılar.

Superhaber’in haberine göre, Muhalif yayınları ile bilinen T24 haber sitesi Cumhurbaşkanı’nın bu açıklamasını sosyal medya hesabından Erdoğan’ın sözleri ile okuyucularına duyurdu. 

Buraya kadar her şey normal görünüyordu. Ancak, T24 bu haberle yetinmek istemedi.

Trol hesabı ile kendi haberinin altına yorum yapmak istedi. Mesajda “LGBT’lilere için ‘sapkınlık’ deyip, milleti tavır almaya davet ederken, aynı cümle içinde “Türkiye’yi demokraside dünyanın en büyükleri arasına sokmakta kararlıyız” kullanıyor. Sağ siyaset algı yöntemi bu olsa gerek” ifadelerinin geçtiği bir paylaşım yaptı.

Ancak bu metni trol hesabından attığını zannederken haber sitesinin ana hesabını kullandıklarını fark etmediler. Algı yapmak isterken iş üstünde yakalanan T24 editörleri kısa süre sonra bu paylaşımı silip aynı ifadelerle ama bu kez trol hesabından algıya devam ettiler.

5 dakika ara ile ilki asıl hesaptan, ikincisi ise trol hesaptan paylaşılan mesaj dikkatli gözlerden kaçmadı. 

Kopyalamayı desteklemiyor...