Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

Kızılay başkanıyla Kızılhaç arasında LGBT tartışması

Son Guncelleme:

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ın LGBT ile ilgili sözlerine başkan yardımcılığını da yürüttüğü Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Fedarasyonu’ndan (IFRC) kınama geldi.

Skandal olaya Kınık ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun tepki gösterdi.

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık son günlerde gündemden düşmeyen LGBT ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ”İnsanlık onurunu çiğnetmeyeceğiz. Fıtratı ve çocuklarımızın ruh sağlığını koruyacağız. Sağlıklı yaradılışı bozan ve iletişim gücü ile anormali normal gibi gösterip pedofilik hayalleri çağdaşlık diye gencecik zihinlere zerk eden her kim olursa olsun mücadele edeceğiz. Yok öyle!” ifadelerini kullandı.

KINIK’I KINADILAR

Kınık’ın Genel Müfür Yardımcılığı görevini de yürütttüğü Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Fedarasyonu bir kınama mesajı yayınladı.

Söz konusu mesajda Kınık’ın görevi ile ilgili değerlendirilme yapıldığı belirtilerek ”Homofobi ve nefret dilinin tüm çeşitlerini kınıyor ve LGBT topluluğu ile dayanışma sergiliyoruz. IFRC’nın çok net olan iş ahlakı prensipleri homofobinin her çeşidini, nefret dilini ve önyargıyı reddeder. Ve tüm personel ile temsilciler bu prensiplere bağlıdır. IFRC Başkan Yardımcısı Kınık da dahil. Konuyla ilgili atacağımız bir sonrakli adımı değerlendiriyoruz.” ifadeleri kullanıldı. 

https://twitter.com/drkerem/status/1277618460974092288

Söz konusu skandal mesaj üzerine Kınık federasyona tepki göstererek ‘‘Çocuklara yönelik herhangi bir cinsel istismar ve şiddete karşı şiddetle karşıyım. Bu nedenle, “pedofili” ye karşı şiddetle karşıyım. Kızıl Haç ve Kızılay Hareketi olarak yaklaşımımın değerlerimiz ve ilkelerimizle tamamen uyumlu olduğuna inanıyorum. Dünkü kişisel görüşlerim, çocuklarımızın herhangi bir zarardan korunmasını savunmak. Bu onların sessiz çığlıklarına karşı sorumluluğumuz olduğuna inanıyorum.” diye yazdı.

ALTUN DA TEPKİ GÖSTERDİ

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da yaşanan skandala tepki gösterdi. Altun ”LGBT propagandası ifade özgürlüğü için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. @ifrc hedefleyerek bu saldırıda suç ortağı haline geldi @drkerem tüm hayatını tüm dünyadaki çocukları korumaya adamış bir doktor.” paylaşımını yaptı.

Kopyalamayı desteklemiyor...