Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

Taksiciler Odasından İmamoğlu’na: Ne oldu destek sözün!

Son Guncelleme:

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘5 bin kiralık taksi’ projesine gösterilen tepkiler büyüyor.

Konuya ilişkin yeni bir açıklamada bulunan İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu, İmamoğlu’na seçim öncesi verdiği destek sözünü hatırlattı ve “Eğer Sayın İmamoğlu’nun sözünü ettiği bu model hayata geçerse biz 17 bin 395 taksici esnafı olarak biteriz” dedi.

“DESTEK SÖZÜ VERMİŞTİ”

Bunun hiç beklemedikleri bir açıklama olduğunu dile getiren Aksu, İmamoğlu’nun seçimlerden önce 2 kere ziyaret ettiği odalarında taksici esnafına her türlü desteği vereceğini ve haklarını koruyacağını ifade etti.

YEREL SEÇİMLER ÖNCESİ NE DEMİŞTİ?

18 Mayıs 2019’da Taksilcilerle buluşan İmamoğlu taksicilere hitaben şu konuşmayı yapmıştı:

“Biz, sizi seviyor ve hissediyoruz. Biz, İstanbul’un taksici esnafını bu şehrin vitrinindeki bir simge olarak görüyoruz. Sizi kollamanın, korumanın, desteklemenin şehrin kalitesini de artıracağını biliyoruz. Korsan birtakım unsurlarla mücadele ettiğinizi biliyoruz. Biz size sahip çıkacağız kardeşim.” 

24 Mart 2019’ta yine taksilcilere seçim vaadlerini sıralayan İmamoğlu UBER konusunda ise şunları söylemişti.

“Uluslararası şebeke diye tariflenen bu sistemin Türkiye’ye giriş sebebi, bu belgeyi bu arkadaşlara veren, Ulaştırma Bakanlığı. UBER, bunu kendine dayanak olarak göstererek iş yapıyor. Bu sisteme ‘Evet’ diyen, bunun önüne açan anlayış, sizin işinizi çözemez. Ben, taksicinin yanındayım. Bu şehrin, bu ülkenin bir şekilde arkasından dolanarak gelen sistemin eksikliği varsa ki var, ben onun karşısındayım, taksicinin yanındayım”

Kopyalamayı desteklemiyor...