Connect with us

GÜNDEM

“Tedbirlere uyulmazsa sokağa çıkma yasağı tekrar gündeme gelir”

Son Guncelleme:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 yeni millet bahçesinin açılışı için Ankara’da düzenlenen törende konuştu. Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen açılışlar öncesinde konuşan Erdoğan, hafta sonu 15 ilde uygulanacağı açıklanan sokağa çıkma yasağı kısıtlamasını neden iptal ettiklerini açıkladı.

Erdoğan, sonra da vatandaşları kurallara uymaları konusunda uyarıp, “Kurallara uyulmazsa sokak kısıtlaması gibi tedbirlerin tekrar gündeme gelmesi kaçınılmaz olacaktır” dedi…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları… 

Cumhuriyetin 100. yılına girerken 81 ilimize 81 milyon metrekare millet bahçesi kazandırma hedefimize adım adım yaklaşıyoruz. 2023 yılına kadar 81 vilayetimizin tamamını millet bahçeleriyle donatmış olacağız.

Biz salgın döneminde, büyük devlet olduğumuzu hamdolsun tüm dünyaya gösterdik. 15 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı ilan edilmişti. Ancak vatandaşların talebi bizi kararı tekrar gözden geçirmeye itti… 15 ilde sokağa çıkma yasağı kararını iptal etme kararı aldık. Cumartesi-pazar kısıtlaması kaldırılmıştır. Böylece halkım cumartesi-pazar da artık hafta içinde olduğu gibi serbesttir.

Vatandaşlarımızdan maske-mesafe-temizlik kuralına uymalarını rica ediyorum. Kurallara uyulmazsa sokak kısıtlaması gibi tedbirlerin tekrar gündeme gelmesi kaçınılmaz olacaktır.

Ilısu Barajı’na eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun adını verdik. Askerimiz son birkaç gün içerisinde Libya’da Libyalı kardeşleriyle verdikleri mücadelede hedeflenen planlara doğru yürüyor.

Kopyalamayı desteklemiyor...