Connect with us

GÜNDEM

Mağdur kadın anlattı! “Sadistçe, hunharca ve zorla tecavüz etti”

Son Guncelleme:

HDP Mardin Milletvekili Tuma Çelik’in mağdur D.K.’ya Midyat’ta seçim çalışmaları sırasında tecavüz ettiği ortaya çıktı.

Seçim çalışması için ikna ettiği D.K.’yı Midyat’ta bir eve götüren Çelik, orada kadınla birlikte kahve içti. Uyuyakalan D.K., tecavüze uğradığını uyandıktan sonra fark etti.

Yeni Şafak’ın haberine göre, olay Mardin Midyat’ta yaşandı. Çelik, Ocak 2019’da partisinin yerel seçim çalışmaları kapsamında Midyat’taki bir Süryani derneğinde düzenlenen programa katıldı.

Çelik, burada tanıştığı D.K.’ya seçim çalışmalarını birlikte yürütmeyi teklif etti. Ancak D.K., söz konusu teklifi kabul etmeyince Çelik, bu sefer birlikte kahve içmek istediğini söyledi.

EVE DAVET ETTİ

D.K., söz konusu teklifi kabul etmesi üzerine Çelik ile birlikte Midyat’ta bir eve gitti. Tecavüz olayı da ikilinin gittiği bu evde yaşandı. Çelik, söz konusu tecavüz skandalının ardından kendisini şikayet edeceğini söyleyen D.K.’yı tehdit ve şantajlarla vazgeçirmeye çalıştı. Ancak Çelik’in bu tehdit ve şantajlarına boyun eğmeyen D.K., olayın yaşandığı dönemde Batman Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

YAŞADIKLARINI ANLATTI

Tecavüze uğrayan D.K. tecavüz olayının detaylarını Sabah gazetesinden Şebnem Bursa’lıya anlattı.

D.K.; “Tuma Çelik bana o gün sadistçe, hunharca, zorla, canımı acıta acıta tecavüz etti. ‘Benim diğer yüzümü tanımıyorsun. Olayı unut yoksa seni mahvederim’ diyerek tehdit etti. HDP vekilleri Ebru Günay ve Pero Dündar ‘Olayı kapat’ diyerek vazgeçirmek istedi.” dedi…

DAHA FAZLA DETAYI SABAH YAZARI ŞEBNEM BURSALI’NIN YAZISINDAN OKUYABİLİRSİNİZ.

Kopyalamayı desteklemiyor...