Connect with us

GÜNDEM

Türkiye, PKK/YPG ile ortak çalışan Antifa’yla ilgili bilgileri ABD’ye gönderdi

Son Guncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün katıldığı TRT ortak canlı yayında, ABD’nin terör örgütü ilan ettiği ve ABD’deki gösterilerde ön saflarda yer alan Antifa’ya dair açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, “Trump Antifa’nın farkında. George Floyd’un öldürülmesi sonrası protestolar artarak önce ülke genelinde ardından birçok ülkeye sıçramaya devam ediyor. PKK/YPG gibi Antifa’nın da bu duruma gelmesi manidardır. Bunu da Trump’a söyledim. Bunların desteklenmesi konusunda uyarılarda bulundu. Bir gün gelir sizi vurur demiştim. Bilgilerini gönderdik” dedi.

Terör örgütü PKK/YPG’nin Avrupa ve Suriye’deki işbirlikçisi ve destekçisi Antifa ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu. 

ABD Başkanı Donald Trump‘la bazı isim ve bilgilerin paylaşıldığını kaydettti. Trump’ın Antifa terör örgütünün farkında olduğunu söyleyen Erdoğan, “PKK/YPG’nin Antifa denilen terör örgütü ile ABD’deki bir araya gelişleri manidardır. Bunu Sayın Trump’a söyledim. Bunlara verilen destekler manidardır. Bu konularda da hassasiyetinizi özellikle rica ediyorum. Bunların Suriye’de de çok ciddi operasyonları oldu.” dedi.

PKK/YPG -ANTİFA UYARISI

Erdoğan, “Sayın Obama bir siyahi olarak 8 yıllık başkanlığı döneminde acaba Amerika’daki siyahilere yönelik ne gibi adımlar attı. Peygamber efendimiz Beyazın siyaha bir üstünlüğü yoktur. Siyahın da beyaza bir üstünlüğü yoktur diyor. Biz buna göre yaşıyoruz. Bunlarda vicdan yok.George Floyd’un öldürülmesi sonrası artan protestolar artarak önce ülke genelinde ardından birçok ülkeye sıçrayarak devam ediyor. PKK/YPG gibi Antifa’nın da bu duruma gelmesi manidardır. Bunu da Trump’a söyledim. Bunların desteklenmesi konusunda uyarılarda bulundu. Bir gün gelir sizi vurur demiştim.” ifadelerini kullandı.

FETÖ’CÜLER  PKK/PYD YANLISI ANTİFA’YA DESTEK VERİYOR

ABD’yi yakıp yıkan şiddetin yüzde 80’ini örgütlediği CIA tarafından belirlenen Antifa, ABD Başkanı tarafından terör örgütü ilan edilmişti. Trump, Antifa’ya karşı şiddetli mücadele başlatılacağını açıklamıştı. FETÖ’cülerin de destek verdiği Antifa örgütü uzun süredir PKK-PYD içinde bir tabur paralı askerle yer alıyordu.

Kopyalamayı desteklemiyor...