Connect with us

GÜNDEM

İslam’a hakaret özgürlükmüş! Yahudilerden yalvar yakar özür dileyen Nevşin Mengü rezaleti savundu

’Havra’ kelimesini kullandığı için Yahudilerin tepkisi sonrası özürler dileyen Mengü, İslam’a hakaret eden Pegasus çalışanlarına destek verdi.

Son Guncelleme:

Instagram’da yayınladıkları bir paylaşımla İslam ve müslümanlara açıkça hakaret eden Pegasus Hava Yolları çalışanları bir açıklama yaparak çalışanlar hakkında işleme başladığını duyurdu.

Bir grup Pegasus Hava Yolları çalışanı Kadir Gecesi bir içkili alem fotoğrafının altına İslam’la dalga geçen ifadelerle sosyal medyada yayınladı.

Alman devlet yayın organı DW’de çalıışan Nevşin Mengü, Pegasus’un çalışanlarını kurula sevk etmesine yönelik kararı eleştirdi.

İSLAM’A HAKARETİ ÖZGÜRLÜK OLARAK SAVUNDU

Türkiye’de herkesin siyasal İslamcıların özgürlük çerçevesinde yaşadığını ve bu çerçeveye uymayan herkesin iptal edildiğini iddia eden Nevşin Mengü, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Türkiye 2000’lerin başından bu yana ağır bir “iptal kültürü”nün içinde yaşıyor. Siyasal İslamcıların çizdiği “özgürlük” çerçevesine uymayan herkes “iptal” ediliyor. Pegasus çalışanının özel hesabında yaptığı paylaşım sonrası kovulması bunun uzantısı. Yeter artık.” dedi.

Nevşin Mengü den Pegasus a  siyasal İslamcı  eleştirisi #1

YAHUDİLERDEN YALVAR YAKAR ÖZÜR DİLEMİŞTİ

Ancak Nevşin Mengü’nün bu açıklamasının ardından daha önce Yahudilerle ilgili yaptığı bir paylaşım sonrasında özür dilediği olay akıllara geldi.

Trump ile Havra’nın birleştirilerek yorum yapılması sonucunda Yahudi bir ismin eleştirisine maruz kalan Nevşin Mengü’nün özür dilediği Tweetler, sosyal medyada tekrar dolaşıma girdi.

Nevşin Mengü den Pegasus a  siyasal İslamcı  eleştirisi #2

NEYE İNANIYOR?

Nevşin Mengü’nün Pegasus çalışanlarının dalga geçercesine ellerinde içki şişeleriyle ‘Kadir Gecesi özel, Rabbim kabul etsin.’ paylaşımını özgürlük olarak tanımlamasına karşın Havra ile Trump’ı bağdaştırdığı için Yahudiler’den özür dilemesi, sosyal medya kullanıcılarının ‘ikiyüzlü’ eleştirileri yapmasına neden oldu.

Nevşin Mengü den Pegasus a  siyasal İslamcı  eleştirisi #3

“Sizin nezdinizde tüm Musevi arkadaşlardan özür diliyorum”

Nevşin Mengü, 2020 yılının Haziran ayında dönemin ABD Başkanı Donald Trump’ı eleştirmek için Matta’tan örnek vererek bir paylaşım yapmıştı.

Karel Valansi isimli Yahudi bir yazar ise Trump ile Havra’nın bağdaştırılmasına tepki göstermişti.

Bunun üzerine Nevşin Mengü, tüm Yahudilerden özür dilediğini, “Karel hanım sizin nezdinizde tüm Musevi arkadaşlardan özür diliyorum, Matta 6:5’teki bu anti-semit tonu farketmeden paylaştım. Sizleri incitmek gibi bir niyetim yoktu” ifadeleriyle açıklamıştı.

Nevşin Mengü den Pegasus a  siyasal İslamcı  eleştirisi #4

Kaynak: Ensonhaber.com

Kopyalamayı desteklemiyor...