Connect with us

Genel

Yeni normalleşme dönemi için gözler Bakanlar Kurulu’nda! Maske takma zorunluluğunun esnetilmesi gündemde…

Son Guncelleme:

Yeni normalleşme dönemine ilişkin kararlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor.  Hangi kararların alınacağı ise merak ediliyor. Bu konuyla ilgili beklentiler ise şekillenmeye başladı.

Yeniden normalleşme sürecinde gözler, yeni yol haritasının belirleneceği yarınki kabine toplantısına çevrildi. Toplantıda, 1 Haziran sonrası hangi tedbirlerin uygulanacağı belli olacak. Bu kararlar arasında maske takma zorunluluğunun esnetilmesi ve hafta sonu yasaklarının kaldırılması bekleniyor.

MASKE ZORUNLULUĞU, KAFE VE RESTORANLAR..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yapılacak toplantıda; kafe ve restoranların kişi sınırlaması ile açılması, düğünlere belirli kurallar içerisinde izin verilmesi, sokağa çıkma kısıtlamasının esnetilmesi ve açık havada maske zorunluluğunun kaldırılmasına ilişkin konular gündeme gelecek.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, hafta içi ve hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin yol haritası önerisini Bakan Koca’ya sundu.

Bakan Koca ise, yeni kısıtlama haritasını Kabine Toplantısı’nda aktaracak. Hafta sonu kısıtlamasının da kaldırılması üzerinde duruluyor. Toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın alınan kararları yarın açıklayacak.

Kopyalamayı desteklemiyor...