Connect with us

GÜNDEM

Aklınıza ilk gelen isimler listede yok! işte en başarılı belediye başkanları…

ORC Araştırma 30 büyükşehirde en başarılı belediye başkanlarını belirlemek için yaptığı “Yerel Yönetimler Performans Araştırması” araştırmasının sonuçlarını açıkladı.

Ak Parti ve CHP’li Belediye başkanlarının ayrı ayrı değerlendirildiği listede, Ak Partili en başarılı belediye başkanı yüzde 61’lik memnuniyet oranıyla Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin olurken, Şahin’i Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş takip etti. Listede Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz üçüncü sırada yer aldı.


CHPLİ BAŞKANLAR LİSTESİ

En Başarılı CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları listesinde ise ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

CHPli Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, listenin başında yer alırken, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ikinci, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş üçüncü sırada yer aldı.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ LİSTEYE GİREMEDİ

En başarılı Büyükşehir Belediyesi Başkanları arasına CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş giremedi.

Başkan seçildikten sonra yaptıkları işlerden çok skandallarıyla gündemde gelen her iki belediye başkanın da ilk üçe girememesi sürpriz olarak değerlendirilmiyor.

POPÜLER ETİKETLER

Kopyalamayı desteklemiyor...