Connect with us

GÜNDEM

Göstericiler CNN’e saldırdı, polis aracını ateşe verdi…

Son Guncelleme:

ABD’nin Minnesota eyaletinde yer alan Minneapolis kentinde, polisin ensesine bastırması sonucu nefessiz kalarak yaşama veda eden George Floyd adına tüm ülkeye yayılan protesto gösterileri diğer şehirlere de yayılarak devam ediyor.

Michigan eyaletinin Detroit kentinde yer alan Greektown semtinde toplanan göstericilere bir arazi aracından ateş açıldığı ve 19 yaşındaki bir gencin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

CNN BİNASINA SALDIRDILAR

Dünyaca ünlü medya kuruluşu CNN World’ün merkezine saldıran yüzlerce gösterici ile polis arasında arbede yaşandı. Kanalın önündeki CNN logosuna sprey boya ile zarar veren protestocular, girişin camlarını da kırdı.

Dev logoya tırmanan bir gösterici, ‘’Black Lives Matter’’ (Siyahların hayatının önemi var) bayrağını dalgalandırdı.

BEYAZ SARAY DA TEHLİKEDE

Protestolar nedeniyle Gizli Servis, Beyaz Saray’ı giriş-çıkışlara kapattı.

New York’un Brooklyn semtinde de gösteriler düzenlendi. Zaman zaman arbedenin yaşandığı gösterilerde kalabalıktan polise su şişeleri fırlatıldı. Polis de göstericilere göz yaşartıcı gaz sıktı.

Teksas eyaletinin Houston kentinde de binlerce kişi Belediye Binası önünde gösteri düzenledi. George Floyd’un büyüdüğü şehir olan Houston’daki gösteri olaysız sona erdi. Kalabalığı kışkırtmak için tüfekle ateş açmaya çalışan bir kadınsa gözaltına alındı.

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

POPÜLER ETİKETLER

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

Kopyalamayı desteklemiyor...