Connect with us

GÜNDEM

İşte “Temel Atmama Töreni”nin numuneleri…

Son Guncelleme:

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında ‘Temel Atmama Töreniyle” İmamoğlu tarafından iptal edilen Silahtarağa İleri Biyolojik arıtma tesisinin ne kadar gerekli olduğu aradan geçen bir sene içinde daha iyi anlaşıldı. Deniz renginin kahverengiye büründüğü, kokuların artmaya başladığı Haliç’te Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri numune topladı.

Uzun çalışmalar sonucu temizlenen hatta deniz canlılarına yeniden ev sahipliğine yapmaya başlayan İstanbul’un “Altın Boynuzu” Haliç’in çamurlu hali tepki çekmişti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri yaşanan renk değişiminin nedenini öğrenmek için Bahariye Mevlevihanesi kıyısında incelemelerde bulundu. Alınan numuneler incelenmek üzere laboratuvara götürüldü. 

İMAMOĞLU ARITMA TESİSİNİ TEMEL ATMAMA TÖRENİYLE İPTAL ETMİŞTİ

İBB’nin yaklaşık bir yıldır ilgilenmediği Haliç’i bir daha eski günlerine döndürmemesi için hazırlanan Silahtarağa İleri Biyolojik Arıtma Tesisi’nin yapımı İBB’nin yeni yönetimi tarafından iptal edilmiş hatta  Ekrem İmamoğlu “Temel Atmama Töreni” düzenleyerek gerek olmadığını ilan ederek tesisin projesini iptal ettiğini duyurmuştu. 

silahtaragaileri

HALİÇ’İN SON GÖRÜNTLERİ

halicc

halic

Kopyalamayı desteklemiyor...