Connect with us

GÜNDEM

İyi Parti’de işler karıştı! Yeni istifalar bekleniyor…

Son Guncelleme:

İYİ Parti’de Ümit Özdağ’ın ihracının istenmesine tepki gösterip istifa eden Adana Milletvekili İsmail Koncuk’u başka vekillerin de takip edeceği belirtiliyor.

CHP, HDP ve Saadet Partisi ile kapalı kapılar ardında anayasa hazırlığı yapan İYİ Parti’nin bu hamlesinin bardağı taşıran son damla olduğu ifade ediliyor.

İşlerin yolunda gitmediği İYİ Parti’yi daha zor günler bekliyor. Partide, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu iddia eden İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın başlattığı FETÖ tartışmasına, PKK tartışması da eklendi.

Partiden istifa eden Adana Milletvekili İsmail Koncuk “Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanmak için PKK’nın taleplerini karşılamaya çalıştılar” sözleri ortalığı karıştırdı. İsmail Koncuk zehir zemberek sözlerle istifa etti.

HDP İLE İTTİFAK MASADA

Yeni Şafak’ın haberine göre; parti kulislerinde, HDP ile yapılan beraberlik masaya yatırılıyor. İYİ Parti’nin milliyetçi bir parti olarak yola çıktığı ancak bu çizgide duramadığı ifade ediliyor.

Kapalı kapılar ardında yapılan anayasa çalışmasının parti içinde de paylaşılması gerektiği, İYİ Parti yönetiminin partililerden bu çalışmayı gizlemesinin doğru olmadığı konuşuluyor.

Kopyalamayı desteklemiyor...